I Халыкара “Җәлил укулары” әдәби бәйгесенең муниципаль этабы нәтиҗәләре.

4 декабрь 2018 ел., сишәмбе

Бәйгедә районның 20 гомуми белем бирү оешмасыннан 108 укучы катнашты.

Бәйге нәтиҗәсе район мәктәпләре укучыларының Муса Җәлил шигырьләрен зур кызыксыну белән укуларын күрсәтә.

“Рәсем иҗаты”  номинациясендә.

9 яшьтән 13 яшькә кадәр укучылар арасында:

1 урын -  Нәби Дәүли исемендәге Базарлы Матак гимназиясенең 2 сыйныф укучысы Галимова Ләйлә (укытучысы Фәхразиева Г. И.),

Яңа Салман урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы Камалетдинова Ралинә Әхтәм кызы (укытучысы Мөхәммәткәримова С. М.);

 

2 урын- Яңа Салман урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы Сафиуллин Илназ Фирдус улы ( укытучысы Ситдыйкова Г. Н.),

Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 7 сыйныф укучысы Вәгыйзова Ләйлә Линар кызы (укытучысы Вәгыйзов Р. Ф.);

 

3 урын - Түбән Әлки урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы Гәрәева Алинә Айрат кызы ( укытучысы Камалетдинова Ф. М.),

Иске Чаллы төп гомуми белем бирү мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Вәлиев Разил Рамис улы (укытучысы Вафина А. М.),

Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 6 сыйныф укучысы Гатин Рөстәм

 (укытучысы Сәйфуллина Р. К.).

 

14 яшьтән 17 яшькә кадәр укучылар арасында:

 

1 урын - Карга төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Шәйхетдинова Рәзилә Фәргать кызы (укытучысы Фәттахова Г. Х.);

 

2 урын - Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 8 сыйныф укучысы Гыйматдинов Айрат Фәнил улы (укытучысы Шәйхетдинова А. И.),

 Алпар урта мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Гельметдинова Сирина ( укытучысы Фаракшина Ф. М.),

 Түбән Әлки урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Гизятдинова Таңсылу (укытучысы Камалетдинова Ф. М.);

 

 3 урын - Кәримова Зилә М., Иске Әнҗерә төп гомуми белем бирү мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Кәримова Зилә (укытучысы Газизова P. M.).

 

"Җәлил татар телендә” номинациясендә 49 укучы катнашты.

8 яшькә кадәрге укучылар арасында:

1 урын -  Базарлы Матак урта мәктәбенең  2 сыйныф укучысы Гимаева Лидия (укытучысы Галләмова М. Н.);

 

2 урын- Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 2а сыйныф укучысы Фәсахов Ислам ( укытучысы Сәйфуллина Р. К.);

 

 3 урын- Түбән Әлки урта мәктәбенең 2 сыйныф укучысы Иванова Азалия (укытучысы Насыбуллина Р. Ф.).

 

9 яшьтән 13 яшькә кадәр укучылар арасында:

1 урын- Түбән Әлки урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Гәрәева Илсинә (укытучысы Мингалимова Н.Н.);

 

2 урын - Базарлы Матак урта мәктәбенең  4 б сыйныф укучысы Гобәйдуллина Альбина (укытучысы Хәбибуллина Э. Н.);

 

 3 урын- Нәби Дәүли исемендәге гимназия  укучысы Гыйләҗев Гадел (укытучысы Сәйфуллина Р. К.),

 Иске Чаллы төп гомуми белем бирү мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Кыямова Ләйлә ( укытучысы Галләмова Г. Н.).

 

14-17 яшьлек укучылар арасында:

 1 урын - Чуаш Кичүе урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Зәйдуллина Адилә (укытучысы Исхакова P.M.);

 

2 урын - Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 11 сыйныф укучысы Галәветдинов Инсаф ( укытучысы Шәйхетдинова А. И.);

 

 3 урын - Карга төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Шәйхетдинова Рәзилә (укытучысы Гайнетдинова P. M.),

 Юхмачы урта мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Шәяхмәтова Рәзилә (укытучысы Якупова З. Х.).

 

"Җәлил рус телендә" номинациясе:

8 яшькә кадәрге укучылар арасында:

 1 урын- Нәби Дәүли исемендәге гимназиянең 2б сыйныф укучысы Кузнецова Ангелина ( укытучысы Фәхразиева Г. И.).

 

9 яшьтән 13 яшькә кадәр укучылар арасында:

1 урын- Борискино урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Самарина Ангелина (укытучысы Чернова Н.В.);

 

2 урын - Хузангай урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Кашкарова Лика

( укытучысы Филиппова Ю. Н.),

 Базарлы Матак урта мәктәбенең  6а сыйныф укучысы Гнеденкова Юлия (укытучысы Кудосова А. Ф.);

 

 3 урын- Базарлы Матак урта мәктәбенең  5а сыйныф укучысы Самарин Богдан (укытучысы Хәсәнова Л. Р.),

 Юхмачы урта мәктәбе укучысы Лисина Ксения (укытучысы Гыйләҗева Н.К.),

 Базарлы Матак урта мәктәбенең  6а сыйныф укучысы Абасова Камилла  (укытучысы Хәлиуллина Г. Г.).

 

"Җәлил дөнья телләрендә” номинациясе (чуваш телендә):

 9-13 яшьлек укучылар арасында:

1 урын- Хузангай урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Садиванки Денис

 ( укытучысы Чернова Н. Н.);

 

 2 урын - Иске Тахтала төп гомуми белем бирү мәктәбенең 4 сыйныф укучысы Сардулов Никита (укытучысы Мартынова Н.Н.)

 

"Җәлил турында” номинациясендә:

 9-13 яшьлек укучылар арасында:

 1 урын- Базарлы Матак урта мәктәбенең 5 б сыйныф укучысы Яруллина Айгизә

( укытучысы Хафизова В. Г.)

 

“Яшь җәлиллеләр” номинациясендә:

1 урын - Яңа Салман урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Насыйбуллин Динар

 ( укытучысы Ситдыйкова Г. Н.);

 

 2 урын- Алпар урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Абдуллина Энҗе 

( укытучысы Зәйнетдинова Р. Ю.);

 

 3 урын - Чуаш Кичүе урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Хәбибуллина Алинә (укытучысы Исхакова P M).

 

"Муса Җәлил белән бәйле урыннар буенча читтән торып экскурсия” номинациясендә:

1 урын - Чуаш Кичүе урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Шәйхетдинова Зилә (укытучысы Исхакова P M).

Район этабы җиңүчеләре һәм призерларының видео һәм фотоматериаллары Alnuric @ mail.ru электрон адресында урнаштырылган. Җәлил укулары I Халыкара “Җәлил укулары” әдәби бәйгесенең  муниципаль этабы җиңүчеләре һәм призерлары Әлки MP мәгариф идарәсе Дипломнары белән бүләкләнәчәк

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә:
Creative Commons Attribution 4.0 International
Яндекс цитирования