2020 елның 24 марты, сишәмбе

Әлки җирле җәмәгать кабул итү бүлмәсендә Дәүләт Думасы депутаты Павлова Ольга Ивановнаның онлайн кабул итүе булды. Кабул итүгә иң беренче булып Гараев Әсхәт Хаҗи улы мөрәҗәгать итте. Офицер, хәрби пенсионер әтисе Хаҗиәхмәтов Хаҗиәхмәт Минтаһир улы (1907-1981) турында сөйләде. Әлки районында яшәүче солдат ике сугыш, гражданнар һәм Бөек Ватан сугышы уза. Бандерлардан яралана. Тик янә сафка кайтып Берлинга кадәр барып җитә.

Ольга Павлова "Бердәм Россия" нең җирле бүлекчәсенә тормышлары зур ил тарихына әверелгән гади совет солдаты тарихын яшь гвардиячеләргә язарга тәкъдим итте. Җиңү солдатлары ярдәме белән без яшибез! Безнең бурыч-халкыбызның батырлыгы турында онытмау, тарихи хәтерне саклау. Бу Россия Конституциясенә төзәтмәләрдә дә урын тапты.

Яшь гвардия бу юнәлештә эшкә кушылырга тиеш.

Депутатка районның 7 кешесе мөрәҗәгать итте.Торак шартларын яхшырту мәсьәләсендә ярдәм күрсәтү, ипотека кредитын түләү буенча аңлатмалар алу турында сораулар булды.

Барлык сораулар да депутат тарафыннан эшкә алынды. Бер генә мөрәҗәгать тә игътибарсыз калмаячак.