“Бүгенгебез шуннан юл алган..." күчмә күргәзмәсе.

2019 елның 22 июле, дүшәмбе

2019 елның 20 июлендә Әлки муниципаль районының "С.М. Лисенков исемендәге туган якны өйрәнү музее" муниципаль бюджет мәдәният учреждениесе "Бүгенгебез шуннан юл алган..." дип исемләнгән Алпар авылы төзелүнең 370 еллыгына багышланган чарада катнашты.  Авыл халкы һәм бәйрәмгә килгән кунаклар , көнкүрештә күптән файдаланылмый торган, ләкин ул чакта көндәлек тормышта бик кирәкле булган музей экспозициясендә тәкъдим ителгән 19 гасыр азагы - 20 гасыр башындагы халыкның көнкүреш әйберләрен кызыксынып карадылар. Чөнки экспозициянең һәр предметы үз чорының рухын сеңдергән, һәр фәннең җентекле тикшерелгәндә ишетергә мөмкин булган кызыклы тарихы бар.  Күргәзмәнең максаты: авыл халкын һәм кунакларны Әлки төбәгенең крестьян көнкүрешен чагылдыручы музей экспозициясе белән таныштыру, ата-бабаларыбызга, аларның хезмәтләренә, гореф-гадәтләренә, халык кыйммәтләренә карата хөрмәт тәрбияләү , әлеге предметлар белән танышу мөмкинлеге бирү.