Соңгы вакытта район үзәгендә үзара салым акчалары нәрсәгә тотыла

2020 елның 16 сентябре, чәршәмбе

Базарлы Матак авылының Базарлы урамында яктырту өчен яңа кабель үткәрелде, Ленин һәм кыр урамнарында йортларда су белән тәэмин итүне яхшырттылар.

Район үзәгенең Базарлы урамында яктырту өчен яңа кабель үткәрелде. Киләсе елда биредә урамнарны яктырту буенча эш дәвам итәчәк: яңа тимер баганалар куелачак һәм лампалар куелачак. Бу хакта Базарлы Матак авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе Фаяз Фәттахов хәбәр итте.

Ленин һәм кыр урамнарында су белән тәэмин итүнең сыйфаты начар булган йортларга кадәр яңа суүткәргеч трассаны үткәрү буенча җир эшләре башкарылды. Ленин урамындагы күп фатирлы йортка һәм Кыр урамындагы өч йортка яңа торбаүткәргечләр салганнар.

Югарыда күрсәтелгән барлык эшләр дә үзара салым акчасына башкарылды. Республикада программа эшли, аның буенча Татарстан бюджетыннан халыктан җыелган 1 сумга 4 сум бүлеп бирелә. Әлеге программа ярдәмендә районда яшәүчеләр үз авылларының зур булмаган проблемаларын ятлар ярдәменнән башка хәл итә алалар.