Әлкилеләрне грант конкурсларына проектлар һәм гаризалар эшләүгә өйрәттеләр

2021 елның 8 апреле, пәнҗешәмбе

ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы вәкилләре районда белем бирү семинары үткәрделәр.

"Татарстан - мөмкинлекләр территориясе" АКБО җитәкчесе Нәфис Сираҗетдинов һәм "Татарстан Республикасы яшьләр үзәге" ДБУ сәнгать җитәкчесе Гөлфия Мотыйгуллина районның төрле учреждениеләре белгечләрен проект һәм грант эшчәнлеге алып баруга өйрәттеләр.

Белем бирү семинары район мәдәният йортында узды. Теоретик өлештә тыңлаучыларга проектларны ничек эшләргә һәм аларны тормышка ашыру өчен грантлар алырга кирәклеге турында сөйләделәр. Практик дәрестә семинарда катнашучылар районда булган проблемалар һәм аларны чишү юллары турында фикер алыштылар. Аннары аларны район Башлыгы Александр Никошинга тәкъдим иттеләр. Ул, үз чиратында, бу ниятләрне ничек тормышка ашырырга мөмкин булуын тәкъдим итте.

Белем бирү семинарында барлыгы 62 тыңлаучы катнашты. Чара ахырында барысына да укулар узу турында сертификатлар тапшырылды.