Татарстан Пенсия фонды тарафыннан массакүләм СМС-хәбәрләр таратылды

2021 елның 14 апреле, чәршәмбе

Әлки районында Татарстан Республикасы буенча Россия Пенсия фонды бүлеге хәбәр иткәнчә, 2021 елның 13 апрелендә ПФР органнары тарафыннан пенсия тупланмалары акчаларын түләү өчен Россия Пенсия фонды сайтының Шәхси кабинеты аша кичекмәстән пенсия тупланмалары акчасына хокукы булган гражданнарга мөрәҗәгать итү кирәклеге турында массакүләм мәгълүмат чаралары таратылган.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, СМС – хәбәр Пенсия фондына мөрәҗәгать иткәндә элемтәләре күрсәтелгән гражданнарга гына килде, калганнарына мөрәҗәгать почта аша җибәреләчәк.

Пенсия тупланмалары һәм инвестиция Кереме акчаларының башлангыч суммасын РПФ сайтында шәхси Шәхси шәхси счет торышы турында белешмә соратып, шәхси кабинетта ачыкларга була. Шул ук сервис аша, теләк булса, пенсия тупланмалары акчаларын алу өчен гаризаны яки алдан язылу буенча РПФ органының клиент хезмәтенә мөрәҗәгать итеп җибәрергә мөмкин. Кабул итүгә алдан язылу яки консультация алу өчен 8-800-600-0357 телефоны буенча  яки ПФР сайтында.

Мөһим! 2019 елның 1 гыйнварыннан үз көченә кергән үзгәрешләр пенсия тупланмаларын билгеләү һәм түләү кагыйдәләрен үзгәртми. Аларны алу хокукына 55 яшь хатын-кыз һәм 60 яшь ир-атлар, шулай ук вакытыннан алда пенсиягә чыгу хокукына ия гражданнар ия.