2022 елда төзекләндерү өчен Парклар һәм ишегалларны сайлагыз

2021 елның 22 апреле, пәнҗешәмбе

2022 елда төзекләндерү планлаштырыла торган җәмәгать киңлекләрен сайлап алу буенча тавыш бирү бердәм федераль платформада 2021 елның 26 апреленнән 30 маена кадәр узачак. Татарстан Республикасының барлык районнары һәм шәһәрләрендә яшәүчеләр катнаша.

Тавыш бирү «Опросы жителей» сервисында һәм «Услуги РТ» мобиль кушымтасында узачак һәм 30-нчы майда тәмамланачак.

Иң күп тавыш җыйган парклар һәм скверлар «Уңайлы шәһәр мохитен формалаштыру» федераль программасы буенча, ә йорт яны территорияләре – «Безнең ишегалды» республика программасы буенча төзекләндереләчәк. Шул ук вакытта топ-200 ишегалды территориясе төзеләчәк, әмма ахыргы карарны кабул итеп, муниципалитетлар җирле халыкның активлыгына һәм һәр аерым алынган территориядә яшәүчеләрнең санына таяначак.