Туры эфир # ЖильМолодымРТ

2024 елның 5 апреле, җомга

Яшьләргә торак шартларын яхшыртуда яшь гаиләләргә, яшь белгечләргә дәүләт ярдәме күрсәтү программалары һәм чаралары турында мәгълүмат җиткерүнең нәтиҗәлелеген арттыру максатларында Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре буенча Министрлыгы 2024 елның 9 апрелендә (тоташтыру 16.30) тугызынчы туры эфир #ЖильёгимРТ үткәрә.

Турыдан-туры эфир программасында (“ВКонтакте” мәйданчыгында) Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының (субсидияләр, ипотека) авыл территорияләрен үстерү, яшь табибларга, яшьләр белән эшләү белгечләренә, яшьләр сәясәте активистларына ярдәм итү буенча “Яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү” федераль программасы буенча үз торакларын сатып алуда яшьләргә дәүләт ярдәменә юнәлтелгән программалар, шулай ук “Россия Федерациясе Яшьләр эшләре һәм сәламәтлек саклау министрлыгы” АҖ торак проектлары тәкъдим ителәчәк.

ВКонтакте https://vk.com/minmol_rt платформасына сылтама.

Теләгән һәр кешене катнашырга чакырабыз.

Кушымта