2024 елның 26 апреле, җомга

25 апрель көнне Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының "Афанасьев чтения" республика конференциясе узды.

Өч номинация буенча укучылар конкурсы оештырылды:
«П. Афанасьев шигъри текст уку».
«Үтә күренмәле текст уку»
"Сәнгать әсәрен аерып кую".

Конкурста 5 районнан укучылар катнашты. Чуваш теле укыткан барлык мәктәпләр дә Әлки районыннан үз вәкилләрен җибәрделәр.
Чуаш Борнае урта мәктәбенең 6 класс укучысы Маркова Ольга 1 нче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде
1 класс укучысы Ерусланов Платон, Спиридонов Станислав Иске Тахталы төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 класс укучысы һәм Сихтермә мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Алина 2 нче дәрәҗә дипломнар алдылар.
Борискино урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы Амукова Карина 3 нче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.
Сезне яхшы нәтиҗәләр белән котлыйбыз!