Әлки районында «Комбайннар парады» узды

2020 елның 17 июле, җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы комиссиясе техниканың урып-җыюга әзерлеген тикшерә. Әлки районында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов һәм район башлыгы Александр Никошин катнашында комбайннарны кабул итү узды. Агросәнәгать комплексы предприятиеләренә авыл хуҗалыгы формированиеләренең игеннәрне урып-җыюга һәм киләсе ел уңышы өчен туфракны төп эшкәртүгә әзерлеге буенча тикшерү уздырылды. Тикшерү барышында ашлык җыю комбайннарының, авыл хуҗалыгы техникасының, ашлык ташучы транспорт чараларының, ашлык складларының, киптергечләрнең, ашлык чистарту машиналарының әзерлек дәрәҗәсе билгеләнде. Урып-җыю комбайннары сезонлы техник хезмәт күрсәтү һәм дәүләт техник карау уза, шул ук вакытта алар барысы да комбайннар парадында тәкъдим ителергә тиеш. Комиссия әгъзаларының аерым игътибары хезмәткәрләрнең хезмәтен мотивацияләүгә һәм хезмәтне саклау таләпләрен үтәүгә юнәлтелде. Район аграрийларының 103 комбайны бар, аларның 80е урып-җыю кампаниясенә тулысынча әзер. Калган техниканы урак башланганчы тәртипкә китерергә планлаштыралар.