2021 елның 21-24 сентябрендә Казан шәһәрендә Россия Федерациясе Хөкүмәте һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты химаясе астында максатчан аудитория булып санлы интеллектуаль технологияләр уйлап табучылары һәм кулланучылары, алар нигезендә булдырылган системалар, сервислар һәм хезмәтләр торган KAZAN DIGITAL WEEK – 2021 Халыкара форумы узачак.

2021 елның 12 мае, чәршәмбе

Россия Федерациясе Хөкүмәте, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты эгидасы астында

ERTICO-ITS EUROPE

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ МӘГАРИФ ҺӘМ ФӘН МИНИСТРЛЫГЫ,

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ МӘДӘНИЯТ МИНИСТРЛЫГЫ,

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ СӘНӘГАТЬ ҺӘМ СӘҮДӘ МИНИСТРЛЫГЫ,

ТРАНСПОРТ ӨЛКӘСЕНДӘ КҮЗӘТЧЕЛЕК БУЕНЧА ФЕДЕРАЛЬ ХЕЗМӘТ,

ТИМЕР ЮЛ ТРАНСПОРТЫ ФЕДЕРАЛЬ АГЕНТЛЫГЫ,

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ ЭЧКЕ ЭШЛӘР МИНИСТРЛЫГЫНЫҢ ЮЛ ХӘРӘКӘТЕ ИМИНЛЕГЕН ТӘЭМИН ИТҮ БУЕНЧА БАШ ИДАРӘСЕ,

«РОСТЕХ» ДӘҮЛӘТ КОРПОРАЦИЯСЕ,

РОССИЯ АВТОМОБИЛЬ ЮЛЛАРЫ «ДӘҮЛӘТ КОМПАНИЯСЕ»,

«ЦИФРЛЫ ТРАНСПОРТ ҺӘМ ЛОГИСТИКА»  АССОЦИАЦИЯСЕ,

«МИЛЛИ ТЕЛЕМАТИК СИСТЕМАЛАР»  КОМПАНИЯЛӘР ТӨРКЕМЕ ярдәмендә

2021 елның 21-24 сентябрендә Татарстан Республикасы башкаласында ел саен үткәрелә торган Kazan Digital Week-2021 халыкара форумы уздырыла.

Чара ел саен уздырыла торган "Kazan Digital Week-2020" халыкара форумын оештыру идеясе, оештыру дәрәҗәсе һәм уздыру нәтиҗәләре Россия Федерациясе Хөкүмәте, губернаторлар, эре ИТ-компанияләр җитәкчеләре тарафыннан хупланганнан соң, статус алды.

Форумны «Казан Экспо»заманча Халыкара күргәзмә үзәгендә катнаш (офлайн+онлайн) форматта уздыру планлаштырыла.

KDW-2021 төп тематик юнәлешләре:

- Интеллектуаль транспорт системалары;

- Ситуацион үзәкләр;

- Цифрлы индустриясе 4.0;

- Яңа заманның киберкуркынычсызлыгы;

- Финтех экосистемасы;

- Бизнеска интеграцияләнгән инновацияләр;

- Мәгариф өлкәсендә цифрлы технологияләр;

- Мәдәният өлкәсендә цифрлы технологияләр;

- Сәламәтлек саклау өлкәсендә цифрлы технологияләр;

- Авыл хуҗалыгы өлкәсендә цифрлы технологияләр.

Форумда катнашу өчен цифрлы интеллектуаль технологияләр һәм продуктларны эшләүчеләр һәм кулланучылар чакырыла.

Әлеге чара, теркәлү шартлары, турыдан-туры һәм онлайн катнашу шартлары, мәкаләләрне бастырып чыгару, Kazan Digital Week-2021 чараларында катнашу финанс шартлары, шулай ук Kazan Digital Week-2020 материалларының ачык архивы kazandigitalweek.ru/ kazandigitalweek.com. сайтында тәкъдим ителә.

Форум kazandigitalweek.ru/ kazandigitalweek.com. сайтында 2021 елның 30 июньгә кадәр теркәлергә кирәк.

Мәкаләләрне бастыру өчен чакыру

Мәкаләләр тематик юнәлешләр буенча катгый рәвештә кабул ителә. Автор мәкаләнең тематик юнәлешен күрсәтергә тиеш.

Барлык мәкаләләр дә "Антиплагиат" программасы һәм ике яклы сукыр рецензияләү буенча тикшерү уза. Эксперт төркеме тарафыннан сайлап алынганнан соң, Scopus һәм рецензияләнә торган ВАК мәгълүматларының халыкара рефератив базасына кертелгән, РИНЦ яисә форум материаллары җыентыгында индексацияләнә торган журналларда бастырылачак.

Scopus журналларында бастырып чыгару өчен мәкаләләр "Интеллектуаль транспорт системалары" юнәлеше буенча гына кабул ителә.

Мәкаләнең бәясе - 1 биткә 200 сум. Түләү бәйсез рецензияләү нәтиҗәләре буенча бастырып чыгару турында карар кабул ителгәннән соң алына.

Мәкаләләрне 2021 елның 1 маена кадәр электрон адреска тапшырырга кирәк: org@kazandigitalweek.ru zip киңәйтелгән архив файлы рәвешендә, аның беренче исеме  автор (мәсәлән, Иванов) фамилиясендә булырга тиеш.zip, Smith.zip һ. б.). Күрсәтелгән сроктан соң бирелгән материаллар каралмаячак.

Фотосурәтләр, формулалар, схемалар, графикалар, диаграммалар яхшы сыйфатта аерым файл статьясына кушымта итеп бирелә.

Мәкаләләрне рәсмиләштерүгә таләпләр Форум сайтында тәкъдим ителгән.

Вебинарларда катнашырга чакыру

2020 елның декабрендә форумның төп тематикалары буенча вебинарлар сериясе уңышлы старт алды - 3 һәм 10 декабрьдә "Ситуацион үзәкләр" юнәлеше буенча вебинарлар узды. Вебинарлар сериясе 2021 елның июнендә дәвам итәчәк. Яңалыкларны kazandigitalweek.ru/ kazandigitalweek.com сайтында һәм форумның социаль челтәрләрендә күзәтегез.

Хакатон-ярышта катнашырга чакыру

KAZAN DIGITAL WEK-2021 форумын әзерләү чорында DIGITALSUPERHERO онлайн хакатон-ярышларның бөтенроссия сериясе узачак. Тулырак мәгълүмат хакатон-ярышларның www.dshkazan.ru сайтында урнаштырылачак.

Хакатон буенча ярышларда катнашуга программистлар, аналитиклар, датасайентистлар чакырыла. Катнашучылар географиясе чикләнмәгән. Ярымфинал хакатон-ярышлар 2021 елның апреленнән сентябрьгә кадәр узачак.

Беренче хакатон онлайн форматында 2021 елның апрелендә узачак. Финал хакатоны KAZAN DIGITAL WEK-2021 форумын уздыру көннәрендә узачак. Яңалыкларны kazandigitalweek.ru/ kazandigitalweek.com сайтында һәм форумның социаль челтәрләрендә күзәтегез.

Күргәзмәдә катнашырга чакыру

KAZAN DIGITAL WEK-2021 Халыкара форумын уздыру кысаларында Россиядә күргәзмә мәйданнары зурлыгы буенча иң эре халыкара күргәзмә үзәге «Казан Экспо» МВЦында күргәзмә узачак.

Дөнья таләпләре стандартларына җавап бирә торган күргәзмә үзәге җиһазлары чараларны теләсә нинди концепциядә үткәрергә һәм офлайн һәм онлайн форматларны берләштерергә мөмкинлек бирәчәк.

6 кв.м күргәзмә урынының бәясе  - 20 800 сумнан.

Форумда катнашу бәясе

Алдан теркәгәндә барлык катнашучыларга да ташлама бирелә.
Катнашу категориясе

Теркәү бәясе - сум.

Мәкалә бастыру

30.06 гә кадәр