Коррупциягә каршы тору буенча эшне координацияләү комиссиясе утырышы узды

2021 елның 16 сентябре, пәнҗешәмбе

Утырышта Әлки муниципаль районы башлыгы А.Ф. Никошин, район прокуроры Р. А. Гыйзәтов, Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлки районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары, районның авыл җирлекләре башлыклары һәм комиссия әгъзалары катнашты. Анда “Базарлы Матак үзәк район хастаханәсе” ДАССУ, район Советы юристы, ТР ӘМР башкарма комитетының дәүләт сатып алулары буенча территориаль үсеш бүлеге баш белгече, “ТР Финанс бюджет палатасы” МКУ вәкилләре тыңланды. Җитәкчеләргә эшчәнлекне алып барганда коррупция дәрәҗәсен киметүгә ярдәм итә торган чараларны тәэмин итү буенча эшне дәвам итәргә тәкъдимнәр бирелде.

Коррупцияне профилактикалауда яшьләргә аерым игътибар бирү таләп ителә, чөнки киләчәктә мәктәп укучылары һәм студентлар дәүләт һәм муниципаль хезмәткәрләрнең, җәмгыять бизнесының нигезен тәшкил итәчәк. Үсеп килүче буынны тәрбияләүдә актив катнашкан, “Имәнлек” балалар сәламәтләндерү лагеренда “Коррупциясез тормыш” дигән рәсемнәр конкурсын уздырган өчен А.Ф.Никошин “Базарлы Матак урта мәктәбе” МББУ физик культура укытучысы Муштаков Максим Сергеевичка Рәхмәт хаты тапшырды.

Әлки муниципаль районы Башлыгы ярдәмчесе Хәйруллина А.Р. утырышта катнашучыларны «Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте органнарында һәм җирле үзидарә органнарында 2021 елның беренче яртыеллыгы нәтиҗәләре буенча коррупциягә каршы тору чараларын гамәлгә ашыру турында» 2021 елның 3 кварталындагы эш нәтиҗәләре белән таныштырды