май, 2017 ел
якшәмбе

Базары Матакта “Алинә” универсаль спорт залында Бөек Җиүнең 72 еллыгына багышлап зур спорт чарасы - киокусинкай каратэ буенча район беренчелеге үткәрелде.

Авыл мәчетләре имамнары Татарстан Диния нәзарәте оештырган курсларга киттеләр.

Халыкара балаларны яклау көне һәм Россия полициясенә 300 ел тулу уңаеннан РФ Эчке эшләр министрлыгы 6-14 яшьлек балалар арасында иҗади конкурс үткәрә.

“Әлки хәбәрләре” сайтында үткәрелгән чираттагы конкурс тәмам.

Россия территориясендә террорлык актларының ешаюы

һәм андый хәвефле гамәлләрнең кабатлану ихтималы саклануы, шулай ук FIFA-2017 Футбол федерациясе кубогы үткәрелү белән бәйле рәвештә, район халкының  аеруча уяу һәм игътибарлы булуын, шик уятырдай хәлләргә юлыккан очракта бу хакта үзвакытында хокук саклау органнарына хәбәр итүне сорыйбыз.

Балаларны музыка серләренә, уен коралларында уйнарга, һөнәри дәрәҗәдә җырларга өйрәтүче осталар

– район музыка мәктәбе коллективы мәдәният йортында концерт куйды. Һәм шуның белән сәнгать сөючеләргә олы бүләк ясады.