2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

Әлки муниципаль районында район Башлыгы Александр Никошин катнашында коррупциягә каршы көрәш буенча комиссия утырышы үткәрелде.

Утырышта Әлки муниципаль районының коррупциягә каршы көрәш буенча эшне координацияләү комиссиясе әгъзалары, район прокуроры урынбасары Л.Х. Хәйруллина, Әлки районы буенча Россия Эчке эшләр министрлыгы башлыгы урынбасары вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.К. Зыятдинов, авыл җирлекләре башлыклары, сайлап алу буенча оешмалары җитәкчеләре катнашты.

Әлки районы Советы юристы А.М. Әхмәтҗанова утырышны ачып, 2022 елда Әлки муниципаль районы ММС-право хокук саклау һәм контроль-күзәтчелек органнарыннан килгән реакция актлары мониторингы нәтиҗәләре, ачыкланган кимчелекләрне бетерү буенча чаралар күрү турында хәбәр итте.

«Финанс-бюджет палатасы» ның 2022 елдагы эш йомгаклары, шул исәптән бюджет акчаларыннан максатчан файдалануны контрольдә тоту, җирле үзидарә органнарының, Әлки муниципаль районының муниципаль бюджет учреждениеләренең финанс-хуҗалык эшчәнлеген тикшерү нәтиҗәләре турында «Финанс-бюджет палатасы» МКУ рәисе И. И. Габыйдуллин чыгыш ясады.

Комиссия сәркатибы А.Р. Хәйруллина утырышта катнашучыларны «2015-2025 елларга Әлки муниципаль районында коррупциягә каршы сәясәтне гамәлгә ашыру» муниципаль программасы чараларын гамәлгә ашыру һәм беркетмә проекты белән таныштырды.

Утырыш азагында Әлки муниципаль районы Башлыгы коррупциягә каршы көрәшне профилактикалау буенча яшь ярдәмчеләрне мактау грамоталары белән бүләкләде.