25 мартта бөтен ил мәдәният хезмәткәрләренең һөнәри бәйрәмен билгеләп үтте

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

РФ. Мәдәният хезмәткәрләре көне - талантлы, мавыктыргыч, инициативалы кешеләр бәйрәме, алар яхшы кәеф бүләк итә һәм тормышыбызны якты буяулар белән туендыра. Үзләренең көндәлек хезмәтләре һәм иҗатлары белән алар кешеләрне туган ягын уйларга һәм кайгыртырга, яратырга, үз халкының телен, мәдәниятен кайгыртырга этәрә, шулай ук безгә онытылмас чаралар бүләк итә.
27 март көнне театрның Бөтендөнья көне билгеләп үтелә.
Шуңа күрә бүген әлеге истәлекле даталар уңаеннан район мәдәният йортында тантаналы концерт булды.
Чарага китапханәләр, авыл мәдәният йортлары, музей, балалар музыка мәктәбе хезмәткәрләре җыелды. Кыскасы, бу тармакта эшләүчеләрнең барысы да үз эшләренә чын-чынлап бирелгән һәм мәдәниятне күпләп алып бара.
Намуслы хезмәтләре һәм сайлаган эшенә бирелгәнлеге өчен һөнәрнең иң яхшы вәкилләре - ял итү учреждениеләре һәм авыл клублары җитәкчеләре һәм хезмәткәрләре, китапханәчеләр, музей хезмәткәрләре Мактау грамоталары һәм Рәхмәт хатлары белән бүләкләнделәр.
Котлаулар һәм бүләкләр өчен генә түгел. Бәйрәм программасының бер өлеше зур хезмәт өчен котлаулар һәм бүләкләр генә түгел. Хезмәттәшләре өчен районның үзешчән сәнгать артистлары чыгыш ясады. Чарада катнашучылар елмаюлар, позитив кәеф һәм үз җирләрендә яшәү һәм эшләү теләге белән танышты.