Татарстан Республикасы территориясендәге урманнарның югары һәм гадәттән тыш янгын куркынычы турында шторм кисәтүе

2024 елның 20 сентябре, җомга
  • Хөрмәтле гражданнар! «Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау идарәсе " фдбудан: Урманнарның югары һәм гадәттән тыш янгын куркынычы турында шторм кисәтүе Татарстан Республикасы территориясендә 2024 елның 21 сентябреннән 30 сентябренә кадәр Татарстан Республикасының күпчелек территориясендә урманнарның янгын куркынычы югары (4 класс), кайбер районнарда урманнарның гадәттән тыш янгын куркынычы (5 класс) сакланачак. Татарстан Республикасы территориясендәге урманнарның янгын куркынычы фаразы Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе халыкка тәкъдим итә: Янгынның кыек билгеләре: тотрыклы яну исе, томансыман төтен, кошларның, хайваннарның, бөҗәкләрнең үз-үзләрен тынгысыз тотышы, аларның бер якка миграциясе, офыкта төнге шәфәкъ.