Бүгенге көндә Әлки районында 6522 пенсионер яши

2018 елның 19 феврале, дүшәмбе

Бу саннарны Пен­сия фондының район идарәсе коллективының еллык отчет җыелышында җитәкчеләре Рәис Галләмов әйтеп үтте. Ел буе киерен­ке эшләгән бу учрежде­ние, чөнки ай саен аларга төрле сорау-мөрәҗәгатьләр белән 350 дән артык кеше мөрәҗәгать иткән бит. Шу­лай булса да, Пенсия фон­ды идарәсендә искитәрлек чиратлар юк, чөнки берәр йомышың төшсә, “мин сезгә шул вакытта киләм әле”, дип алдан да язылып куеп була, сүзеңне элек­трон юл белән дә җиткерә аласың. Соңгысы буенча без гомумән “текә” халык икән, ел дәвамында шәхси каби­нетлардан идарәгә 1534 га­риза кергән. Бу күрсәткеч буенча безнекеләр респу­бликада өченче урында!

Пенсия тәэминатына кагылышлы хезмәтләрдән ф а й д а л а н у ч ы л а р аларның сыйфатын юга­ры бәяләгәннәр – билге мөмкин булган иң югары “бишле”гә аз гына җитми (4,98 балл). Пенсияләр бу­енча белгечләр өлкәннәр белән генә эшләп калмыйча, мәктәпләргә барып, укучы­ларга пенсия закончалыгы нигезләрен аңлатканнар. Ә ул закончалык дигәненә әледән-әле нидер өстәлеп тора. Әйтик, 2015 елга кадәр ялга чыккан балалы хатын- кызларның пенсияләрен киредән санап карау өчен документлар кабул ителгән. Ана (гаилә) капиталын кул­лану мөмкинлекләре дә киңәйтелде… Кыскасы, ел дәвамында Пенсия фон­ды идарәсе коллективы үз эшен җиренә җиткереп башкарган.

–Бердәм команда икәнлегебезгә кабат инан­дым,–диде Рәис Галләмов, хезмәттәшләрен мак­тап. Татарстан буенча РФ Пенсия фонды бүлекчәсе идарәчесе урынбасары Еле­на Горюнова да безнекеләр эшчәнлеген югары бәяләде, барлык бурычларны үзвакытында үтәдегез, дип мактады.

Коллективның отчет җыелышында Пенсия фон­ды белән хезмәттәшлек иткән район ЗАГС бүлеге, Ба­зарлы Матак почта элемтәсе узелы җитәкчеләре Энҗе Хәлиуллина һәм Ири­на Нуртдинова бергәләп нәрсә эшләүләре турында сөйләделәр. Район башкар­ма комитеты җитәкчесе урынбасары Мария Пла­тонова узган елда рай­он икътисадының ничек үсүенә бәя бирде.

Соңыннан иң яхшы эшләгән белгечләрне бүләкләделәр: район башлыгының Рәхмәт ха­тына Чулпан Гыйматди­нова, Рәмзия Борһанова, ә Пенсия фонды идарәсе начальнигының Рәхмәт хатларына Энҗе Нургали­ева, Эльвира Гайнуллина ия булдылар. Иң олы бүләк – РФ Пенсия фонды отлич­нигы билгесен клиентлар хезмәте җитәкчесе Рузалия Галиевага тапшырдылар.