"Торак-коммуналь хуҗалык" проекты - өлкән яшьтәге кешеләр һәм күрү буенча чикләүләр булган кешеләр өчен махсус укыту сайты.

2024 елның 12 марты, сишәмбе

«Торак-коммуналь хуҗалык» проекты - өлкән яшьтәгеләр һәм күз күреме буенча чикләүләр булган (https://xn--f1aefabe2e.xn--p11ai/) кешеләр өчен махсус өйрәтүче сайт, анда уңайлы форматта кешегә сыйфатлы һәм куркынычсыз торак-коммуналь хезмәтләр алу өлкәсендәге мәсьәләләрне хәл итү буенча инструкция вәкиле ярдәмгә урнаштырылган.

Сайтның гади һәм аңлаешлы интерфейсы, шулай ук сайтның зурайтылган шрифты һәм төсләр чишелеше ярдәмендә өлкән яшьтәге һәм күз күреме буенча чикләүләр булган кешеләргә җиңел файдаланачак.

Сайтка торак-коммуналь хуҗалык буенча барлык мәгълүмат ресурслары интеграцияләнгән һәм барысы да ачык һәм аңлаешлы тел белән, тариф формалаштырудан алып, үз идарәче оешмасына яки хакимият органына дистанцион рәвештә тәкъдимнәр калдырганчы, исәпкә алу приборлары күрсәтмәләре биргәнче, онлайн тавыш бирүдә катнашырга туры килә.

Сайтның блок структурасы торак-коммуналь хуҗалык буенча актуаль мәгълүматны да, идарәче оешмага, күзәтчелек органнарына һәм ресурс оешмаларына мөрәҗәгатьләр бирү, ТКХның сыйфатсыз хезмәт күрсәтү турында актлар формаларын да урнаштыру мөмкинлеген бирәчәк.

Әлеге проект, адымлы инструкцияне үтәп, бер сайттан торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә теләсә кайсы интернет-ресурска, кеше хәл итәргә тиешле мәсьәләгә карап, эләгергә мөмкинлек бирәчәк.

“Торак-коммуналь хуҗалыгы бер кушамат” - Татарстан Республикасында күз күреме чикләнгән кешеләр өчен торак-коммуналь хуҗалык мәсьәләләре буенча беренче Интернет-ресурс. Әлеге проектка анализ республикада юк, бу аның актуальлеген һәм кирәклеген тагын да арттыра.