Тарифлар буенча ТР Дәүләт комитетының телеграм-боты турында

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

Тарифлар буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитеты тарафыннан «Татарстан тарифлары» үз телеграм-боты проектланган, аның ярдәмендә гражданнар гамәлдәге тарифлар белән таныша алачак.

Электрон ярдәмче реаль вакытта җайга салучы органга шәхси мөрәҗәгать зарурлыгыннан башка актуаль һәм дөрес мәгълүматтан файдалану мөмкинлеге алырга, бәяләрне (тарифларны) тиз табарга, шулай ук республика регуляторы һәм халкы арасында үзара хезмәттәшлек дәрәҗәсен арттырырга мөмкинлек бирәчәк.

"Халык өчен тарифлар" бүлеге кертелгән:

коммуналь хезмәтләргә тарифлар;
Социаль һәм сәнәгать булмаган өлкә Тарифлары.

«Башка кулланучылар өчен тарифлар» бүлеге һәм башкалар файдалана ала.

Меню буенча тәкъдим ителгән сайлаудан тыш, кулланучы эзләүдән төп сүзләр буенча файдаланырга мөмкин, ә кыенлыклар килеп чыккан очракта техник ярдәмгә мөрәҗәгать итәргә мөмкин.

чат-ботта мәгълүмат гамәлдәге бәяләрне (тарифларны) раслау яки корректировкалау саен даими яңартылачак.

түбәндәге сылтама буенча актуаль мәгълүматны ачыклагыз: https://t.me/Tarif_RT_bot