2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

Бүген Әлки районы башлыгы Александр Никошин рәислегендә Террорчылыкка каршы комиссиянең чираттагы киңәйтелгән утырышы узды. Комиссиянең көн тәртибендә бәйрәм чаралары вакытында җәмәгать тәртибен саклауны һәм куркынычсызлыкны тәэмин итү буенча әзерлек чаралары турында мәсьәләләр каралды: Яз һәм Хезмәт бәйрәме, Якты Пасха бәйрәме, Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы; Новоургагара авыл җирлегендә террорчылыкка каршы тору эше, шул исәптән дини оешмалар һәм авыл җирлеге территориясендә яшәүче мигрантлар белән эшләү; пилотсыз очу аппаратларын ачыклаганда халыкның гамәлләр Алгоритмы белән танышу, хәрби операцияләр уздыру фонында Украина радикаль радикаль структуралары һәм разведка төркемнәре эшчәнлеген активлаштыруга бәйле террорчылык янауларын саклау турында. АТК утырышы нәтиҗәләре буенча, кергән тәкъдимнәрне һәм искәрмәләрне исәпкә алып, беркетмә расланды, анда. АТК утырышы нәтиҗәләре буенча, кергән тәкъдимнәрне һәм кисәтүләрне исәпкә алып, протокол расланды, анда үтәлү өчен кайбер мәҗбүри чаралар билгеләнгән.