Юл хәрәкәте иминлеге комиссиясенең киңәйтелгән утырышы булды

2021 елның 2 декабре, пәнҗешәмбе

Утырыш эшендә юл хәрәкәте иминлеге комиссиясе әгъзалары, районның авыл җирлекләре башлыклары, авыл хуҗалыгы формированиеләре җитәкчеләре катнашты.

Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.      11 ай йомгаклары буенча Әлки муниципаль районында авария хәленең торышы һәм юл-транспорт һәлакәтләренең сәбәпләрен бетерүгә юнәлдерелгән чаралар турында.

2.      Базарлы Матак авыл җирлегенең урам-юл челтәрен 2021 елда тоту һәм юл хәрәкәте иминлеге турындагы законнарны үтәү (2021 елның 25 августындагы прокуратураны кисәтүләрне бетерү) турында.

3. Белем бирү учреждениеләре укучыларын йөрткәндә юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү чаралары турында.

4. Затлар тарафыннан мәҗбүри эшләр рәвешендә җәза үтәү турында суд карары чыгарылган һәм юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозган өчен бурычлары 10 мең сумнан артык булган затларга карата үткәрелә торган чаралар турынд