“ІВолга-2019 " Идел буе федераль округы форумы турында

2019 елның 8 мае, чәршәмбе

Форум Россия Федерациясе Президентының Идел буе федераль округындагы Тулы вәкаләтле вәкиле патронажы астында Россия Федерациясе Президенты В. В. Путинның 2012 елның 20 августындагы Пр-2218 номерлы күрсәтмәләре исемлегенең 1 пункты нигезендә 2012 елның 31 июлендә «Селигер» Бөтенроссия яшьләр форумында катнашучылар белән очрашу нәтиҗәләре буенча үткәрелә.

Форумны оештыручылар губернаторы администрациясе, Самара өлкәсе һәм Самара өлкәсе Хөкүмәте ярдәме белән тулы вәкаләтле вәкиле аппараты, Россия Федерациясе Президентының идел Буе федераль округында һәм яшьләр эшләре буенча Федераль агентлыгы.

"ІВолга» форумы-яшьләр өчен үз проектын тормышка ашыру өчен 300 меңгә кадәр грант алу өчен уникаль мөмкинлек. Форумның гомуми грант фонды-10 миллион сумнан артык.

Форумның төп максатлары: яшьләр инициативаларына грант ярдәме күрсәтү, яшьләрнең үз-үзен тормышка ашыруына ярдәм итү, аның һөнәри дәрәҗәсен күтәрү, яшьләрдә патриотлык һәм инновацион фикерләү күнекмәләрен формалаштыру, кеше капиталын арттыру.

2019 елда «іВолга 2.0» Идел буе федераль округының яшьләр форумы яңартылган форматта узачак һәм заманча яшьләр үсешенең бөтен өлкәләрен колачлаячак. Катнашучылар ун профильле сменаның берсен сайлый алачак: «Фән һәм киләчәк мәгарифе» федераль сменасы, «Агрополис» сменасы, «Инфодгам» сменасы, «Мәдәни БУМ " сменасы!”,”Илнең яшьләр командасы " сменасы, «Илнең Җиңүе – буыннар горурлыгы» сменасы, «Хезмәт Крут!», “Син – эшмәкәр " сменасы, «PROспорт» сменасы, «iVolga International»халыкара смена.

Форумда Идел буе федераль округы территориясендә яшәүче 18-30 яшьлек яшьләр, ә «Фән һәм киләчәк мәгарифе» федераль сменасында бөтен ил яшьләре катнаша ала. "ІВолга 2.0» дә катнашу өчен 2019 елның 15 маена кадәр www.ivolgaforum.ru сайтында  теркәлергә, «Россия яшьләре» АИСы чарасына  гариза  бирергә һәм проект формасын тутырырга кирәк.

Югарыда бәян ителгәннәрне игътибарга алып, Сезгә муниципаль районның уку йортлары укучыларына, районның яшьләр оешмалары активларына ярдәм күрсәтүегезне һәм мәгълүмат җиткерүегезне, шулай ук Форум турында районның рәсми сайтында һәм социаль челтәрләрендә, шулай ук «іВолга – 2019 " форумында яшьләр проектлары авторларының катнашуларында мәгълүмат урнаштыруыгызны сорыйбыз.

Өстәмә рәвештә хәбәр итәбез, форумда катнашучылар өчен бирелгән гаризалар саны Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә дәүләт яшьләр сәясәтен гамәлгә ашыру нәтиҗәлелеген бәяләү критерие буларак кертелгән.

Элемтә өчен җаваплы зат-Нәфис Сираҗетдинов, Татарстан Республикасы делегациясе җитәкчесе, тел.: +7 (960) 084-21-33.