октябрь, 2016 ел
җомга

Ел башыннан бирле районның бюджет оешмалары 1 миллион 282 мең 900 киловатт/сәгать электр энергиясе, 1 миллион 477 мең 300 кубометр газ кулланганнар.

Районыбыздагы тарихи һәйкәлләрне күрер өчен тиздән безгә якын-тирәдән генә түгел, Россиядән һәм чит илләрдән дә килә башларлар кебек. Һәрхәлдә, Татарстандагы туристлык маршрутларының берсенә Әлкине дә кертү турында сүз бара. Әнә шул максатта районда бер төркем галимнәр, тарихчылар эшләде.

“Алькеевоспецстрой” җәмгыяте эшчеләре “Яшь имәннәр” лагерында быел төзеп куллануга тапшырылган яңа корпуска һәм Базарлы Матактагы өлгереп килүче мәдрәсә бинасына, яңа өйләргә газ кертү белән шөгыльләнәләр.

Гаиләләренә ятимнәрне сыендыручы мәрхәмәтле кешеләр күп бездә.

2017 елда социаль хезмәтләр җыелмасын дару яисә башка ташламалар сыйфатындамы, әлла акчалата эквивалентын алыргамы?

29 октябрь көнне Казан, Мәскәү, Санкт-Петербург, Ижау, Уфа, Екатеринбург, Төмән, шулай ук Казахстан (Павлодар) һәм Кыргызстанда (Бишкәк) татар теленнән белемнәрне тикшерү буенча “татарча диктант” узачак.

Районыбыз сөтчелек буенча республикада иң уңышлы эшләүчеләр рәтендә.

Россия Кораллы Көчләренә көзге чакырылыш буенча армиягә китәчәк егетләр өчен тантаналы итеп призывник көне үткәрелде районда.